Investoři - Prestito - online půjčky

+420 222 360 702 info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

Investoři

otázky a odpovědi

Dotazy a odpovědi týkající se investorů

Jak mohu začít investovat?
 • Jednoduše! Stačí se na našem portále zaregistrovat a následně kliknutím na tlačítko "Přehled inzerátů" si vyberete ten inzerát s aukcí, který Vám vyhovuje, a vložíte do aukce svou nabídku.

 

Musí být moje nabídka ve stejné výši, jako je částka požadovaného úvěru ve vystavené aukci?
 • Ne, nemusí. Minimální výše Vaší nabídky musí být 5 000 Kč. Vaše investorské riziko můžete tedy například snížit tím, že místo toho, abyste poskytnuli jeden úvěr za 50 000 Kč, můžete se rozhodnout dát nabídku například do deseti různých aukcí po 5 000 Kč. 

 

Jak zajistit, aby se mi investice bezpečně vrátila?
 • Bezpečnost Vaší investice je pro nás prioritou. Z tohoto důvodu máte při vkládání každé Vaší nabídky možnost zvolit si požadované zajištění Vámi poskytnuté půjčky.

  Mějte na paměti, že Vámi požadované zajištění může být i větší, než v aukci zájemcem o půjčku nabízené. Pokud si tedy někdo například má zájem půjčit 500 000 Kč a v první fázi nenabízí například zajištění úvěru formou zástavy nemovitosti, i tak si při vkládání nabídky do takovéto aukce můžete zajištění úvěru formou zástavy nemovitosti vybrat a je pouze na zájemci o úvěr, jestli úvěr s touto dodatečnou podmínkou nakonec přijme či nikoliv.

  Více se o jednotlivých typech zajištění dozvíte v záložce Investuj, sekci Bezpečnost investice.

 

Je vložení nabídky do aukce skutečně zadarmo?
 • Ano, je. Za vložení nabídky do aukce skutečně nic neplatíte. Přehled veškerých poplatků naleznete v sekci Ceník služeb.

 

Budu muset platit nějaké poplatky za zprostředkování úvěru?
 • Ne, nic platit nebudete. Zpoplatněno je jen použití naší vzorové smlouvy o zápůjčce.  Přehled veškerých poplatků naleznete v sekci Ceník služeb.

Jaké jsou hlavní výhody portálu Prestito.cz?
 • Vysoké zhodnocení investovaných prostředků - průměrná čistá roční výnosnost na obdobných zahraničních portálech dosahuje 10,69%,
 • Volba výše úroku u poskytnutých úvěrů,
 • Výše investice již od 5 000 Kč,
 • Investor nemusí nikomu a nikam zasílat žádné peníze a to až do doby, kdy s žadatelem o úvěr podepíše smlouvu o zápůjčce. 
 • Možnosti volby míry zajištění při poskytnutí úvěru - věřitelem požadované zajištění úvěru může být vyšší, než jaké v první fázi během vytváření inzerátu uvedl zájemce o půjčku. Věřitel si může vybrat z mnoha zajištění jako například zástava nemovitosti, notářský zápis s vykonatelností, ručení a podobně,
 • Přehledný uživatelský profil s přehledem aktuálních nabídek a jejich porovnáním s nabídkami jiných investorů,
 • Volitelné zasílání informací o nově zadaných inzerátech odpovídajících přesně stanoveným kritériím investora,
 • Žádné poplatky za zprostředkování úvěru,

    

Jaká jsou pravidla aukcí a jaká cesta vede k získání úvěru?

 

Musím na portále Prestito.cz mít otevřený nějaký bankovní účet, abych mohl poskytnout úvěr?
 • Ne nemusíte a ani to nelze. Prestito.cz není bankovní instituce. Prestito.cz pouze provozuje inzertní portál zaměřený na propojování žadatelů o úvěr s investory.

 

Na který bankovní účet mám zaslat finanční prostředky určené k poskytnutí úvěru?
 • Bankovní účet a další identifikační údaje platby jako je variabilní a konstantní symbol Vám poskytne ve smlouvě žadatel o úvěr (inzerent). Nedoporučujeme poskytnout finanční prostředky dříve než budete mít od žadatele o úvěr úředně podepsanou smlouvu o zápůjčce a příp. další právní dokument týkající se zajištění úhrad od inzerenta (dlužníka).

  

Jak mohu přidat inzerát/aukci ke svým oblíbeným a k čemu tuto možnost využiji?
 • Inzerát přidáte k oblíbeným tak, že v detailu inzerátu, kliknete na tlačítko „Přidat inzerát k oblíbeným“. Toto tlačítko se nachází v pravém horním rohu detailu inzerátu.

  Poté co inzerát takto označíte, budete k ní mít snadný a rychlý přístup přes Váš uživatelský profil (záložka „oblíbené“), kde na jednom místě naleznete veškeré Vaše oblíbené inzeráty. Zde budete mít přehled o tom, jaké další nabídky se v aukci nalézají a v případě potřeby můžete v krátké chvíli Vaši nabídku změnit. Dále si můžete nastavit zasílání informací o aktuálním dění v oblíbených aukcích, kdy Vás budeme zdarma informovat o nově vložených nabídkách v těchto aukcích a podobně.

 

Jak mohu přidat uživatele ke svým oblíbeným a k čemu tuto možnost využiji?
 • Uživatele portálu Prestito.cz přidáte k oblíbeným tak, že v detailu inzerátu, kliknete na tlačítko „Přidat uživatele z oblíbených“. Toto tlačítko se nachází po pravé straně zhruba v polovině detailu inzerátu.

  Poté co uživatele takto označíte, budete k jemu zveřejněným inzerátům mít snadný a rychlý přístup přes Váš uživatelský profil (záložka „oblíbené“). Zde budete mít přehled o tom, zdali má tento uživatel v daný moment nějaký aktivní inzerát, a pokud ne, tak Vás v případě zájmu budeme emailem informovat o jakýchkoliv jeho dalších nově vytvořených inzerátech. Tuto funkci tedy využijete hlavně v situaci, kdy již budete mít s daným uživatelem pozitivní zkušenosti a budete mít zájem s tímto uživatelem i dále spolupracovat v případě, že i v budoucnu u něj vyvstane potřeba vystavit inzerát na našem portálu.

  

K čemu slouží notifikační email dle zadaných kritérií?
 • Registrovaní uživatelé si mohou ve svém profilu v záložce „Notifikační emaily“ nastavit zasílání notifikací na takové nově vystavené inzeráty, které přesně splňují kritéria, která si uživatel v nastavení tohoto emaily navolí.

  Toho lze využít například v situaci, kdy si mezi aktuálně vystavenými inzeráty nemůžete vybrat a nebo v situaci, kdy chcete být pravidelně (týdně nebo měsíčně) informováni o nově vytvořených inzerátech, které přesně odpovídají Vašim požadavkům. Nastavit si tak můžete  např. minimální nabízený úrok, konkrétní nabízené zajištění, libovolný rozsah splatnosti úvěru a podobně. Zadaná kritéria můžete navíc kdykoliv dle potřeby změnit nebo zasílání emailu zcela zrušit.

 

+420 222 360 702 / info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

© Prestito.cz | Všechna práva vyhrazena | HM Capital Partners s.r.o., Rašínovo nábřeží 384/56, Praha 2, 128 00
IČ: 24305821, Společnost zapsaná u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce č. 194852