Užitečné tipy - Prestito - online půjčky

+420 222 360 702 info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

Užitečné tipy

Tipy k vytváření inzerátů

Před vystavením jakéhokoliv inzerátu je radno si vypočítat, jak vysokou splátku budete schopni každý měsíc platit. Uděláte tak lehce tím, že si někam poznačíte jaká je celková výše měsíčních výdajů a příjmů Vaší domácnosti. Poté od celkových příjmů odečtěte Vaše celkové výdaje a zjistíte tak čistý měsíční příjem, který Vaší domácnosti každý měsíc zůstává a který tedy může dle libosti využít. Od tohoto čísla nezapomeňte odečíst ještě takovou částku, která by v případě nenadálé potřeby stačila tuto potřebu pokrýt a Vy se tak nedostali do problémů se splácením úvěru. Zbylá částka představuje maximální možnou výši splátky, kterou jste schopni každý měsíc věřiteli splácet. Pokud nicméně potřebujete půjčit vyšší částku peněz a Vámi vypočtená splátka nestačí na pokrytí požadovaného úvěru, nezapomeňte, že máte možnost zvolit si delší splatnost úvěru a tím si výši splátky snížit.

Proto, abyste ve svých aukcích měli co nejvíce nabídek, připravili jsme pro Vás několik tipů, na které se vyplatí při vytváření aukce myslet.

 

  • Jedním ze základních parametrů půjčky je úrok, který investorovi nabízíte. Do určité míry platí, že čím vyšší úrok u své půjčky nabídnete, tím více nabídek přilákáte. Nabídnutí vyššího úroku se navíc nemusíte bát z důvodu, že pokud Vás některý z investorů bude chtít zaujmout, snížení požadované úrokové míry je tou nejsnazší věcí. Pokud se však nikdo takový nenajde, žádnou nabídku nemusíte využít a inzerát můžete nechat doběhnout bez vítěze.
  • Délka zveřejnění inzerátu je 14 dní. Inzerát ale můžete zrušit před uplynutím této lhůty, stejně tak jej můžete prodloužit.
  • Pokud chcete Vaší půjčce dodat důvěryhodnost, zvolte si s ohledem na její výši maximální možný počet zajištění, které jste ochotni věřiteli nabídnout. Při půjčce 50 000 Kč nemá samozřejmě smysl zástava nemovitosti, nicméně při půjčce 500 000 Kč již tato možnost zcela jistě stojí za zvážení.
  • Při sledování Vašeho inzerátu mějte na paměti, že do okamžiku přijetí nabídky investora, může investor svoji nabídku libovolně modifikovat, nebo ji případně i zrušit. Pokud jste tedy našli právě takovou nabídku, která je pro Vás ta pravá, neváhejte a využijte ji! Snadno se totiž stane, že jiný uživatel vystaví aukci více atraktivní a investor raději udělá nabídku tomuto novému uživateli a nabídku ve Vaší aukci zruší.
  • Snažte se maximálně popsat důvody pro to, k čemu půjčku potřebujete. Pokud Vaše důvody investor pochopí, jistě Vám rád nabídku do Vaší aukce dá!
  • Nepodceňujte ani Vaše odpovědi na případné dotazy věřitele. I zde se Vám může upřímnost a sdílnost vyplatit v získání výhodnější nabídky. Pokud naopak na dotazy investora reagovat nebudete, nebo budete ale se značným zpožděním, s žádnou jeho nabídkou nepočítejte.
  • Snažte se udělat vše pro to, abyste spláceli řádně a včas. Po skončení každé půjčky je věřitel vyzván k udělení hodnocení na Vaši osobu. V případě, že budete v budoucnu někdy opět nějakou půjčku potřebovat, jistě Vás další investoři upřednostní před těmi uživateli, kteří zatím žádný komentář nemají, nebo jej budou mít negativní.
  • Pokud již v současné době máte několik půjček, možností jak se z dalšího zadlužování vymanit je, spojit všechny tyto půjčky do jedné a dále již splácet pouze tuto půjčku novou. Tímto způsobem také můžete dosáhnout snížením výše měsíčních splátek a to tak, že nový úvěr uzavřete s delší splatností, než jakou mají Vaše dosavadní nesplacené úvěry.

 

 

 

+420 222 360 702 / info@prestito.cz

pracovní dny 9:00 – 17:00

© Prestito.cz | Všechna práva vyhrazena | HM Capital Partners s.r.o., Rašínovo nábřeží 384/56, Praha 2, 128 00
IČ: 24305821, Společnost zapsaná u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce č. 194852